WordPress güncellemesinden sonra “media upload” sorunu

WordPress güncellemesinden sonra “media upload” sorunu

Diğer wordpress kullanıcılarının da yaşayabileceği bir problemin çözümünü internette aradım ama bulamadım. Daha sonra kendim uğraşarak çözüm. Başka kullanıcılar sorun yaşarsa çözümü bulabilsin diye çözümü paylaşayım dedim.

WordPress güncellemesi (3.1.1) ya da eklenti güncellemesi yaptıktan sonra giri’ye resim ilave etmeye kalkınca bir “unexpected $end” sorunu ile karşılaşanlar şöyle yapsınlar:

1. Host’unuzda bulunan media-upload.php dosyasını indirin.

2. Taze bir wordpress kopyası bulun. Onun içinden de aynı dosyayı alın.

3. Kendi dosyanızı alın. Muhtemelen son 2-3 satırının eksik olduğunu göreceksiniz.

4. Eksik olan satırları taze kopyadan alın ve kendi dosyasınıza yapıştırın.

5. Host’a tekrar gönderin.

Sorun çözülmüştür.

Tevfik Uyar

Bilim(+kurgu) Yazarı & Bilimsel Şüpheci, PhD. & Uçak Müh. Açık Bilim'in kurucularından, Yalansavar editörlerinden ve HBT yayın kurulu üyelerindendir. "Safsatalar" ve "Astrolojinin Bilimle İmtihanı" kitaplarının yazarıdır. Ödüllü bilimkurgu öyküleri, bilimkurgu romanları ve çeşitli alanlarda çevirileri bulunur.

3 Yorum

Kullanıcı Yayın tarihi11:41 - 29 Haziran 2011

Merhabalar..

Sorunu Dediğiniz Yollardan Çözmeye Çaliştim Fakat Ben Bir Sonuç Alamadim Wp’den Son Surum Dosyasini indirip direk ftp’ye attim sonuc hüsran.. dediğiniz gibi karşilaştirma yaptim ama yok olmadi ..

admin Yayın tarihi12:45 - 24 Ocak 2012

Merhaba,

Belki başka bir problem vardır diye düşünüyorum. Verdiğim bilgilerin yardımcı olmadığına üzüldüm. Başka bir çözüm bulduysanız buraya da yazarsanız sevinirim.

ayanik74 Yayın tarihi20:31 - 03 Haziran 2015

Teşekkür ederim. Sorunum buydu çözüldü…

Bir Cevap Yazın