Tevfik Uyar ile Havacılık Endüstrisi…

Tevfik Uyar ile Havacılık Endüstrisi…

havacilikendustrisi

Airport TV’deki “Uçuruyoruz” programıma son vereceğimi ve bir canlı yayına başlayacağımı daha önce duyurmuştum.

Yayının canlı olması haricindeki tasarılar gerçekleşti. “Havacılık Endüstrisi” adına başladığım ve ilk bölümü 17 Ocak 2009 Cumartesi günü yayınlanan programımda ilk konuğum MyTechnic Teknoloji ve İş Geliştirme Direktörü Uçak Mühendisi Can Erel idi. Kendisiyle genel anlamda Türkiye’de ve Dünya’da havacılık endüstrisinin kapsamını, MRO sektörünü ve MyTechnic’in kuruluş süreci ile gelecek planlarını konuştuk. Keyifli ve faydalı bir program oldu.

Bundan böyle her Cumartesi saat 15:00’te Havacılık Endüstrisi’nin yeni bölümü yayınlanacak. Her hafta farklı konuklarımla havacılığın çok da değinilmeyen o kısımlarını, mühendislik, eğitim, imalat, sanayi, yan sanayi, tasarım vb. konularını işleyeceğiz. Havacılık teknolojisi ile ilgilenenlerin bu programla da ilgileneceğinden eminim.

Tevfik Uyar

Bilim(+kurgu) Yazarı & Bilimsel Şüpheci, PhD. & Uçak Müh. Açık Bilim'in kurucularından, Yalansavar editörlerinden ve HBT yayın kurulu üyelerindendir. "Safsatalar" ve "Astrolojinin Bilimle İmtihanı" kitaplarının yazarıdır. Ödüllü bilimkurgu öyküleri, bilimkurgu romanları ve çeşitli alanlarda çevirileri bulunur.

Bir Cevap Yazın