orj.jpg

“Neden daha önce izlemedim” sorusunu sorduran ve başucu filmlerim listesi arasına giren film. Aslında film olarak nitelendirmekten ziyade, “olay” demek daha uygun.

Bence tarih, kendisinden böyle bir öykü çıkardığı için gurur duymalı ve tabi bu öyküyü beyaz perdeye uyarlayanlar da başarılarından.

Film asla sıkmıyor… Gerçekleşecek sandığınız bir çok patırtı, güpürtü kopmuyor. İzleyici şaşırtmıyor! İzleyiciyi aşık ediyor. Oyuncu her kimse eğer -öğrenmeyeceğim, öğrenmek istemeyeceğim, bu tarihte yaşadığını bilmeyeceğim, çünkü film yeni çağ Avrupa’sını oldukça iyi yansıtmış ve ben de tarih sahnelerine tanık oldum sanıyorum!- inanılmaz… inanılmaz… inanılmaz… Yukarıda orjinalini gördüğünüz portrenin öyküsünün gerçekten gözünüzün önünde cereyan ettiğini düşündürecek kadar… Tekrar, tekrar izleyeceğim! Mükemmel! Mükemmel bir film!

film.jpg

İşte bu da filmden…

1 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • film kadar filmin müziği de insanın ruhunu okşayan cinsten..ben sevdim ve beğendim…. bak şimdi aklıma düştüya izleyesim geldi… ;)

Tevfik Uyar

Bilim(+kurgu) Yazarı & Bilimsel Şüpheci, PhD. & Uçak Müh.

Açık Bilim'in kurucularından, Yalansavar editörlerinden ve HBT yayın kurulu üyelerindendir. "Safsatalar" ve "Astrolojinin Bilimle İmtihanı" kitaplarının yazarıdır. Ödüllü bilimkurgu öyküleri, bilimkurgu romanları ve çeşitli alanlarda çevirileri bulunur.