“Aşk Yeniden” setinden…

“Aşk Yeniden” setinden…

Bana göre film (ya da dizi) setlerinin inanılmaz bir havası var… Aviation Türk dergisi’nin kültür sanat köşesine konuk etmek amacıyla Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın başrollerinde bulunduğu “Aşk Yeniden” dizisinin setindeydim dün. Yaklaşık 7 saat! Dublaj yerine film sesçiliğinin kullanıldığı dizinin sessiz ötesi olması gereken setinde. (Zira film sesçiliğini Bayram Karaman yapmaktadır. Görüşmeyi ayarladığı için tekrar tekrar teşekkürler…)

Yeni yönetmenin bastırıcı sesi altında değişen sahnelerin, kostümlerin, ışıkların hangi aceleci ahenk içerisinde değiştiğini izlemek enfes bir duygu. Belki o sırada yanımda bulunan Hasan Çetiner’in bir kaç saat sonunda sabrı taşmışken benim hala sıkılmadan izleyişimde eskiden beridir içimde var olan bir hevesimin etkisi vardır: Klip Yönetmenliği

Bu yüzden set havası benim hayallerimin rahmi oluyor birazcık, oradan besleniyor, besleniyor ve beslendikçe büyüyor…

Zira orada bulunma amacımıza kısmen ulaşabildik. Türkan Hanım maalesef erken çıkmak zorunda kaldı ve onunla olan randevumuzu biraz erteledik, ancak Cihan Bey ile görüştük. Önümüzdeki hafta yine sete o havayı koklamaya gideceğim. Bir kaç fotoğrafı aşağıya ekliyorum, esenlikler…

Bu arada küçük bir anketim var:

[poll=5]

Tevfik Uyar

Bilim(+kurgu) Yazarı & Bilimsel Şüpheci, PhD. & Uçak Müh. Açık Bilim'in kurucularından, Yalansavar editörlerinden ve HBT yayın kurulu üyelerindendir. "Safsatalar" ve "Astrolojinin Bilimle İmtihanı" kitaplarının yazarıdır. Ödüllü bilimkurgu öyküleri, bilimkurgu romanları ve çeşitli alanlarda çevirileri bulunur.

2 Yorum

M.İlarslan Yayın tarihi09:01 - 06 Şubat 2008

Ya bu yorum olayını yeni farkettim ben. Hatta aklıma da gelmişti ya yorum eklemesi yapamıyor muyduk diye?Sonra da düşündüm (tüm bunlar saliselerle ölçülebilecek bir sürede oluyor) Tevfik bi site yapacak ve yorum kısmını unutacak imkansız bişey diye… Sanırım fazla dikkat çekemiyor yorum kısmı. Biraz daha ilgi çekicei bir yere ya da renge sahip olsa daha etkili olabilir kanısındayım. Kolay gelsin!..

Hasan Çetiner Yayın tarihi04:52 - 08 Şubat 2008

Aksiliklerin peşimizi bıramadığı garip bir gündü.
O günü atlattığımıza şükür etmeliyiz.

Bir daha zorunlu olmadıkça dizi/film setine gitmemeye karar verdim.

Haftaya gittiğinde Türkan Şoray’a selamlarımı iletirsin:)

Bir Cevap Yazın